Cyklozávod odstartován

OPEN HANDY CYKLOMARATON S AKTIVNÍ ÚČASTÍ OSOB SE ZDRAVOTNÍM POSTIŽENÍM

Ve středu 31. 7. 2013 odstartoval od roty v Trojmezí velmi zajímavý a extrémní cyklozávod. Sešlo se tu šest týmů zdravých i handicapovaných sportovců, aby překonali ve společném čase za 111 hodin přejezd bývalého Československa a ještě se vrátili do konečného cíle,  do Prahy.

"Po úspěšné realizaci čtyř velkých cest vozíčkáře Heřmana Volfa po Evropě na speciálním kole přichází realizační tým občanského sdružení CESTA ZA SNEM s dalším projektem, jehož cílem je integrace osob se zdravotním postižením mezi zdravé v rámci sportovních aktivit.

Princip plánované cyklistické pouti spočívá ve zdolání celkové vzdálenosti kolem 2000 km dlouhé mezi startem v Trojmezí u Aše, pak nejvzdálenějším bodem u slovenské východní hranice ve Velkých Kapušanech a cílem v Praze v limitu 111 hodin.

Na trase bude připraveno 8 kontrol, kterými musí cyklisté projet, ale rozhodnutí kudy cesta povede, bude jen na týmu. Závodu se zúčastní čtyř nebo osmičlenná družstva s tím, že v týmu bude alespoň jeden člen s handicapem. 1. ročník počítá s počtem maximálně 10 týmů. Každý z týmů si bude volit nejen svou vlastní trasu, ale důležitá bude také strategie. Závodit totiž bude vždy jen jeden člen družstva. Rozhodující tedy bude také střídání a předávání štafety. Závodník může být vystřídán například po 20km jízdy, ale také po 100km. Vše záleží na obtížnosti trasy a rozložení sil. Jednou z podmínek pro každého člena týmu je nutnost ujet během závodu minimálně 100km. Štafetovým kolíkem bude satelitní vyhledávání, které každý z jezdců poveze na svém kole. Vyhledávání bude zaznamenávat trasu k pozdějšímu vyhodnocení a zároveň si bude moci aktuální pozici i ujetou trasu kdokoli prohlédnout na interaktivní mapě webových stránek závodu, a to v reálném čase." www.111hodin.cz

 

 


Zobrazit místo HRANICKO - TIPY NA VÝLET na větší mapě


Webdesign a hosting: Tomáš Dvořák