Dobrovolníci pilně uklízeli

DOBROVOLNÍCI Z HRANICKA MAJÍ ZA SEBOU VELKÝ ÚKLID:
Dobrovolníci z Hranicka a komise pro životní prostředí zaregistrovali na pátek 9. 10. 2015 svůj projekt s názvem: „Nejzápadnější cíp Česka jako kousek čisté přírody“. Každý z vás tak mohl vyrazit uklidit pro svůj dobrý pocit alespoň malý kousek přírody. Hlavní úklid směřoval k rybníku Nový ve Studánce, kde se po uplynulém létě nacházelo opravdu značné množství odpadu.
Stálý dobrovolník, pan Josef Levý, celou akci vedl, vysvětlil smysl projektu 72 HODIN (‪#‎72hodin‬) a představil vzácné druhy místního biotopu. Debatovalo se také o tom, kde se tady odpad vzal a z jakých důvodů,…
I přes nepřízeň počasí se akce vydařila a dobrovolníci si zaslouží veliký obdiv. Odpad po turistech, rybářích a dalších návštěvnících přilehlého lesa sesbírali do pytlů, které budou odvezeny Technickými službami města.
Během víkendu se můžete zapojit každý sám, můžete uklidit kus hranické přírody i vy! Stačí chuť, odhodlání a nějaká taška na sběr odpadků. Nezapomeňte pak přiložit fotografii z vašeho úklidu!
Dnes se zúčastnili žáci ZŠ s paní ředitelkou H. Levou a paní zástupkyní V. Kábovou, dále pak uklízela komise pro životní prostředí.
Děkujeme všem za pomoc, děkujeme všem za ochotu, děkujeme všem za kladný vztah k přírodě!


Zobrazit místo HRANICKO - TIPY NA VÝLET na větší mapě


Webdesign a hosting: Tomáš Dvořák