EuroVelo č. 13

Ve čtvrtek 12. 7. vyrazili zástupci Karlovarského kraje po stopách cyklotrasy EuroVelo 13. Na kole vyrazil také hejtman Karlovarského kraje, Josef Novotný, který uvítal turistické aktivity související s trojstátím.

Významná cyklotrasa mezinárodního charakteru by měla vstupovat do ČR právě na trojstátí. Jedná se o projekt, který má připomenout stopy a trasu „Železné opony“. Pás smrti by se měl postupně přeměnit v pás života a trvale udržitelného rozvoje. Celý projekt by měl významně podpořit turistický a ekologický potenciál oblastí, kudy trasa vede.

Leták pro více informací: Stezka č. 13 leták.pdf

Reportáž v ČT ZDE

Citováno ze stránek Karlovarského kraje:

 „Stezka železné opony začíná u Barentsova moře, sleduje norsko-ruskou hranici k finsko-ruské hranici a Baltskému moři. Následně míří k pobřeží Estonska, dále pak do Lotyšska, Litvy, Kaliningradu, Polska a Německa. Z Lübecku pokračuje podél bývalé hranice mezi východním a západním Německem až do místa, kde spolu hraničí Sasko, Bavorsko a Česká republika, dále pak výšinami Šumavy, okolo Moravy a Bratislavy a překročí Dunaj u Vídně. Podél jižní hranice Maďarska trasa objíždí Slovinsko, Chorvatsko a Srbsko. Dále pak sleduje Dunaj mezi Rumunskem a Srbskem, kříží Bulharsko a bývalou jugoslávskou republiku Makedonie, několikrát zavítá do Řecka a Turecka a končí na břehu Černého moře v Buharsku. Na projektu se podílí partneři Evropské cyklistické federace včetně Nadace Partnerství.“


Zobrazit místo HRANICKO - TIPY NA VÝLET na větší mapě


Webdesign a hosting: Tomáš Dvořák