FARSKÝ LES

Les, který je hojně využíván k procházkám, houbaření, sběru lesních plodů a relaxaci. Rozprostírá se za místní tělocvičnou.

Ve Farském lese najdeme rybník, který postupně zarůstá a přeměňuje se v přechodové rašeliniště.

U zmíněného rybnika havaroval 5. 3. 1945 britský bombardér. Byl zasažen po náletu na Chemnitz, když se otáčel nad Krušnými horami. 

"Letoun typu Avro Lancaster B.Mk.I sériového čísla PB 872 a kódovým označení P4-X 153.bombardovací squadrony byl zasažen palbou německého protiletadlového dělostřelectva.S těžce poškozeným strojem se rozhodl F/O William Bailey nouzově přistát. Při nočním nouzovém přistání v neznámém terénu se však Lancaster roztříštil o zem.V troskách bombardéru byla nalezena těla všech sedmi členů posádky.Jednalo se o velitele letounu F/O Williama Baileye, palubního mechanika Sgt.J.Howarda, navigátora F/O R.G.D.Adlama, bombometčíka F/O E.J.S.Morrise, radistu/střelce Sgt.J.Dixona, střelce Sgt.W.Simpsona a střelce Sgt.W.P.Meechana, všichni jsou dnes pohřbeni na Olšanském hřbitově v Praze."

Citováno z http://vhtm.valka.cz/WWII/raf.htm

Na počest pilotů RAF je u rybníku postaven malý pomník.

Z Farského lesa vede příjemná procházka až k hraničnímu přechodu Ebmath. Z hraničního přechodu se můžeme dostat do Olešnice, Plavna nebo na dálnici A93.

Avro Lancaster 1

Avro Lancaster 2

Avro Lancaster 3

Avro Lancaster 4

Avro Lancaster 5


Zobrazit místo HRANICKO - TIPY NA VÝLET na větší mapě


Webdesign a hosting: Tomáš Dvořák