KRÁSŇANY

Část Hranic, ale také přechod směr lázně Bad Elster a Adorf. Velmi zkrátí cestu těm, kteří směřují do Krušných hor. Z Krásňan se nabízí zajímavé pohledy na celé Hranice, okolní lesy jsou plné hub a lesních plodů.

V těsné blízkosti státní hranice, u hraničního přechodu, objevíme na německé straně zajímavou kamennou skalku, která vystupuje nad okolní terén. Místo se nazývá Hoher Stein a bylo využíváno jako oblíbené místo k vyhlídce na celé Hranice. Opět se jedná o fylit. V něm jsou dobře patrné šupinky světlé slídy – muskovitu.

Bad Elster (Stračí lázně) patří k velmi oblíbeným lázním v pohraničí. Výjimečnost lázní spočívá ve využívání slatinných zábalů z přírodní rašeliny. Zábaly jsou vhodné pro léčení pohybových onemocnění, revmatismu a svalových poruch. Minerální prameny mají příznivé účinky při léčbě nemocí srdce, krevního oběhu, nervového systému, močových cest. Malebnost lázní doplňují kvetoucí květiny na hlavní promenádě nebo rybník s možností projíždky na lodičkách. Velmi vhodné klima vybízí k procházkám v okolí lázní po upravených trasách.


Zobrazit místo HRANICKO - TIPY NA VÝLET na větší mapě


Webdesign a hosting: Tomáš Dvořák