Pomníky v Trojmezí

OBNOVA POMNÍČKŮ V TROJMEZÍ

U bývalé školy v Trojmezí stojí dva pomníčky. Jeden je věnovaný vojákům padlým v prusko-rakouské válce, druhý pak vojákům padlým v 1. světové válce.

Oba dva pomníky zde osaměle stojí dlouhá desetiletí a nikdo o ně nepečuje. Je škoda nechat chátrat takové drobné památky našeho města.

Rozhodl jsem se, že je alespoň zpřístupním tím, že okolo nich vyseču trávu a vyšťípu náletové dřeviny. Pomníky jsou vyhledávaným turistickým cílem, tak ať to u nich nějak vypadá.

Zároveň bych vás chtěl touto cestou všechny požádat o spolupráci. Nemáte chuť stát se patrony těchto dvou pomníčku? Nechcete o ně dobrovolně pečovat a udržovat je? Právě taková dobrovolná péče o zanikající pomníky sklízí velký úspěch na Moravě, mohlo by to zafungovat přece i u nás.

Díky za zamyšlení a případnou spolupráci.

Kontakt: levjos@post.cz

Josef Levý st. - člen komisepro životní  prostředí Hranice

DOBRÁ ZPRÁVA: O patronát nad pomníčky se přihlásil pan učitel Mgr. V. Štěpán. Tímto mu děkuji za spolupráci. Pan Štěpán krásně vysekal celé místo, vyřezal náletové dřeviny, vyčistil plot a samotné pomníčky. Dále se chystá na natírání plotu.

Pomoci mohou ale i další: chceme zde umístit lavičku či vysadit okrasné stromky. Jestli má někdo možnost nějakou cestou přispět, budeme rádi. Nemáte také starou fotografii pomníčku nalevo? Někdo ho značně poničil, sháníme informaci, jak vypadal před tím.Zobrazit místo HRANICKO - TIPY NA VÝLET na větší mapě


Webdesign a hosting: Tomáš Dvořák