PRACOVNÍ LISTY

Sada pracovních listů, která slouží ke zpestření cestování po Hranicku. Výhodou jsou zajímavé úkoly, které zpříjemní cestu a podpoří návštěvníkovo poznávání místní oblasti. U nabídnutých pracovních listů se vždy uplatňuje regionální přístup.

Pracovní listy jsou připravené volně ke stažení a k tisku. Pracovní listy mohou být využity pro turistiku a vzdělávání. Komerční šíření pracovní listů není povoleno.

Pracovní listy mohou být efektivně využity při poznávání krajiny a přírody. Návrh možných úkolů v pracovních listech, které by mohl návštěvník plnit během putování přírodou, je jen orientační. Škála možností využití je opravdu široká a záleží na kreativitě každého, kdo se o výrobu pracovních listů pokusí. Pracovní listy by měly reflektovat vzdělávací obsah předmětů o přírodě a společnosti.

Pracovní list 1 - 2012.pdf   Pracovní list 6 - 2012.pdf        Pracovní list č. 12.pdf

Pracovní list 2 - 2012.pdf   Pracovní list 8 - 2012.pdf        Pracovní list č. 14.pdf

Pracovní list 3 - 2012.pdf   Pracovní list 9 - 2012.pdf

Pracovní list 4 - 2012.pdf   Pracovní list 10 - 2012.pdf

Pracovní list 5 - 2012.pdf   Pracovní list č. 11.pdf

Omalovánky zvířat.pdf

Pracovní listy jsou rozdělené do tří skupin a nejlépe se dají využít na trase naučné stezky "Na cestě k trojstátí".

1. skupina: pracovní listy vztahující se ke konkrétní tabuli NS (za pomoci tabule list doplním)

2. skupina: pracovní listy, které se opírají o různé informační tabule, ale zároveň jsou podpořeny obecným pozorováním přírody během cesty (list vyplním díky několika tabulím, ale také díky aktivnímu pozorování okolí)

3. skupina: pracovní listy obecného charakteru, vycházejí z poznávání a pozorování přírody a krajiny během cesty (list vyplním díky obecně platným skutečnostem)


Zobrazit místo HRANICKO - TIPY NA VÝLET na větší mapě


Webdesign a hosting: Tomáš Dvořák