Reakce na článek v LA

Vážení čtenáři tohoto webu.

Rád bych touto cestou stručně reagoval na článek zastupitele města L. Stránského, který vyšel v Listech Ašska 25. 9. 2012. Článek doplňuje sérii dvou předchozích, které postupně v LA vyšly.

Citace:

Proč zase píšu? Chtěl bych se zastat pomocníků, sponzorů, návštěvníků a samotného místa trojstátí. Všichni zmiňovaní a jejich práce byli v článku opět jakýmsi způsobem zneváženi. Nehoráznou urážkou je pak zmínka o Zprávách z radnice, které stahujete také na tomto webu.

Vezmu to popořadě, ale trošku objektivně a přidávám fotografie ke srovnání z daných míst z roku 2009 a 2012.

Ano, v roce 2009 byla opravdu vyčištěna studánka a díky za to. Jen to nebylo asi tak důkladně. V polovině roku 2011 (za dva roky) jsme ji čistili také a ze studánky jsme vybrali dva metry suti a bahna. Že by to znovu zapadalo? Že se odkryl kamenný mostek a prostor okolo se upravil? Ano, i to je pravda a byl to dobrý nápad. Autor však zapomněl dodat, že mi tento nápad nějakým nedopatřením sebral a pak ho vydával za svůj, stane se. Na stezku se opravdu využila má diplomová práce a děkuji za to, spolupráce byla také dobrá, až se to pak najednou zlomilo a ani jsem nebyl pozván na otevření, zajímavé. Kdysi jste mi vyčítali v LA, že jsem za to pobral odměnu. I za to jsem byl moc rád a těšilo mě to, peníze se studentovi hodí. Odměnou jsem však v zápětí zaplatil pokutu za autorská práva za mapu, která je na tabuli, to už nikdo nenapíše. Takže nula od nuly pojde.

Že se můj otec probudil? Ano, ale už před 30 lety. Po stejnou dobu je totiž aktivní a celou dobu pomáhal a pomáhá nejrůznějším spolkům a sdružením. Vás jsme nikde např. před 10 lety pomáhat neviděli. A že já se do Vás navážím? Vždyť to zase není pravda, říkám jen objektivní fakta a snažím se populismus uvést na pravou míru. Vy jste se už do mě navážel např. na základní škole, to bylo horší.

Co se týče spolků a sdružení: znovu říkám, že všichni byli oslovení a požádáni o spolupráci. Např. TJ, hasiči, SUD, rybáři, zahrádkáři, knihovna byli oslovení přesně 10. 10. 2011.  Že se o nich nemluví? Zprávy z radnice č. 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 opět dokazují, že to není pravda – všude je prostě zmínka o některém ze sdružení.

Skřítek Trojmezníček a webové stránky. Návrh a autorská práva na skřítka jsou v přibližné hodnotě 10 000,- Kč. Výroba a správa turistických stránek v přibližné hodnotě 30 000,-Kč. Je to malý sponzorský dar pro náš postupně rozvíjející se region? Mnohé nově rozvíjející se regiony ČR svého maskota již mají. Proč? Vážený pane zastupiteli, navštěvují nás i děti, na ty bychom zapomínat neměli. Vy děti z tenisového kurtu vyháníte, já je přírodou Hranicka rád provedu i s Trojmezníčkem a všichni usínáme spokojeně.

Že dostáváme dřevo z brigády? Opět nesmysl. A jestli máte na mysli křoví, které ještě na vlastní náklady vyvezeme na městskou skládku, příště Vám ho mohu dovézt na táborák, na nic jiného se totiž nehodí.

Závěrem chci reagovat na velmi hrubý a zcela lživý útok na autory Zpráv z radnice. Jak si můžete dovolit tvrdit, že Zprávy stihneme v pracovní době. Pokud chcete zesměšňovat pracovní náplň a hodnotu učitelské profese, přijďte si to vyzkoušet na měsíc, pak by se vidělo, jestli by Vám stačilo 8 hodin denně.

Na úplný závěr opět přikládám „nezbytnou stovku fotografií“. Tak to přeci bylo vždy.

Josef Levý ml.


Zobrazit místo HRANICKO - TIPY NA VÝLET na větší mapě


Webdesign a hosting: Tomáš Dvořák