Schody na Trojstátí

NOVÉ SCHODY A PARKOVIŠTĚ NA KOLA ZPŘÍJEMNÍ NA TROJSTÁTÍ TURISTICKÝ KOMFORT

Turistická sezóna 2014 byla zahájena tradiční jarní brigádou, která se vydařila. Dalším krokem bylo založení Návštěvní turistické knihy č. 5. Pomyslnou třešničkou na dortu je vybudování nových dřevěných schodů a "parkoviště" na kola.

Myšlenka na zrealizování dřevěných schodů přišla již před několika lety, kdy se zvažovala komplexní rekultivace místa. Místní dobrovolníci sháněli finanční prostředky, které byly využity na budování jiných prvků. V letošním roce se podařilo společně s vedením města oslovit hejtmana Karlovarského kraje, který místo navštívil a přislíbil finanční pomoc. Díky již odvedené dobrovolné práci jsme tak získali 40 000,- Kč z kraje na nové dřevěné bezbariérové schody.

Město Hranice přispělo tentokrát i významnou částkou ze svého rozpočtu. Věnovalo 20 000,- Kč na realizaci "parkoviště" na kola. Kola se ale musí někam opřít. Na popud cyklistické asociace jsme tak doplnili plošinu o zábradlí, které nám zbylo z minulého roku. Plošina je doplněna o zajímavý prvek dřevěného stativu. Na stativ si mohou návštěvníci položit svůj fotoaparát, spustit samospoušť a ve vhodném úhlu se vyfotit s historickými kameny za zády.

Schody i terasa jsou vyrobeny z kvalitního trvanlivého dřeva, sibiřského modřínu, který by měl vydržet v místních podmínkách.

Touto cestou velmi děkuji panu starostovi Pickovi za pomoc s realizací a za dlouhodobou koncepční podporu. Dále děkuji panu hejtmanu Novotnému za finanční podporu z Karlovarského kraje. V neposlední řadě děkuji svému otci, panu Zemanovi a dalším dobrovolníkům za odpracované hodiny na Trojstátí.

Přijeďte se všichni podívat, tento kout stojí určitě za návštěvu. Pokud máte chuť přispět (finančně, materiálně, nápadem), neváhejte se ozvat, budeme rádi.

PhDr. Josef Levý

www.regionhranice.cz

DŘÍVE:

NYNÍ:


Zobrazit místo HRANICKO - TIPY NA VÝLET na větší mapě


Webdesign a hosting: Tomáš Dvořák