Trojmezí Česka

TROJMEZÍ U HRANIC už dobře znáte z uvedených internetových stránek. Ale jak situace vypadá okolo naší republiky, to zná málokdo. Neváhal jsem vzít auto a projet ostatní Trojmezí.

---------------------------------------------------------

TROJMEZÍ U HRANIC: ČESKO-BAVORSKO-SASKO (nepravé Trojmezí)

Velmi příjemná krajina, mnoho přírodních zajímavostí a tajemná historie. Vhodné turistické zázemí, místo udržované a upravené. Cesta jen pro pěší a cyklisty, automobilem se sem nesmí. Parkuje se u roty Pohraniční stráže v Trojmezí.

TROJMEZÍ NA HRČAVĚ: ČESKO-SLOVENSKO-POLSKO

Velmi malebná krajina, jedno z nejhezčích Trojmezí u nás. Vstřícní lidé a milý pan starosta, který nás uvítal dobrou borovičkou. Místo je upravené, turistické zázemí vynikající. Dojet se dá autem do Hrčavy, pak se pokračuje pěšky cca 3 km.

TROJMEZÍ U HRÁDKU NAD NISOU: ČESKO-POLSKO-NĚMECKO

Místo, které často prochází povodněmi. Město se snaží udržet ho turisticky atraktivní, ale veškerou práci bere voda. Plánován je projeKt na vybudování mostů, které jednotlivé státy propojí, zatím je ale v nedohlednu. Autem se dá zaparkovat na hraničním přechodu, pak se jde asi 10 minut pěšky. Turistické zázemí na české straně chybí.

 TROJMEZÍ PLECHÝ: ČESKO-NĚMECKO-RAKOUSKO

Z české strany velmi těžko a namáhavě dostupné Trojmezí. Z německé strany se dá dojet autem na nedaleký Třístoličník, a pak pokračovat k Trojmezí. Místo dříve bylo nejspíš velmi malebné, nyní kazí dojem "kůrovcem" (lýkožroutem smrkovým) sežraná Šumava a popadané stromy. Chybí lepší turistické zázemí.

TROJMEZÍ NA MORAVĚ NEDALEKO LANŽHOTA: ČESKO-RAKOUSKO-SLOVENSKO

Soutok Dyje a Moravy (Česko - Rakousko - Slovensko), někdy dodám. Špatně dostupné, chybí turistické zázemí.

------------------------------------------------------------------------------

Na uvedených internetových stránkách najdete zmínku o nejzápadnějším bodě ČR. Z toho logicky vyplývá, jak to asi vypadá na nejvýchodnějším bodě? Můžete se podívat:

NEJVÝCHODNĚJŠÍ BOD ČESKA - BUKOVEC

Nedaleko Hrčavy najdete také nejvýchodnější bod ČR = Bukovec. Vede k němu příjemná cesta podpořená naučnou stezkou, turistické zázemí je vhodné. Zaparkovat se dá ihned u začátku naučné stezky na připraveném parkovišti. Pěšky cesta trvá cca 15 minut.


Zobrazit místo HRANICKO - TIPY NA VÝLET na větší mapě


Webdesign a hosting: Tomáš Dvořák