TURISTICKÉ TRASY

AŠSKO A HRANICKO - malý region pro velký výlet = VÍTEJTE U NÁS

Ašsko využívá svých přírodních zajímavostí pro rozvoj turistiky a cykloturistiky. Návštěvníkům nabízí přibližně 145 km značených cyklotras, které je dovedou ke všem přírodním a historickým zajímavostem. Z 11 cyklotras Ašska je nejvýznamnější a nejdelší cyklotrasa číslo 2057 z Hranic do Chebu. (Cirkl, Kučera, 2003)

Cyklotrasa číslo 2058 vás dovede z Aše přes Trojmezí rovněž do Hranic.

Za zmínku stojí kvalitně udržované turistické trasy a zmíněné cyklotrasy. Červená turistická značka je značkou dálkovou, navazuje na značení z Německa a pokračuje přes celý mikroregion směrem na Cheb. Další turistické značky nabízejí návštěvníkům nespočetné množství výletů.

V Hranicích se dá putovat po červené turistické trase na trojstátí či do Studánky a do Aše. Objevíme tu ale i modrou turistickou trasu, která začíná na hraničním přechodu Ebmath a směřuje k hraničnímu přechodu Krásňany. Další modrá turistická trasa začíná ve Studánce a směřuje přes Podhradí a vrch Háj do Aše.

Ašsko nabízí návštěvníkům i několik novinek v podobě naučných stezek.

Naučná stezka "Na cestě k trojstátí" vede z Hranic na trojstátí Čech, Bavorska a Saska a má přírodovědně-historický ráz.

Naučná stezka "Podhradí" prochází obcí Podhradí a popisuje místní historické zajímavosti.

Přeshraniční „Mostní cyklostezka“ Wunsiedel-Selb-Aš představuje návštěvníkům historii, přírodu a památky.

 


Zobrazit místo HRANICKO - TIPY NA VÝLET na větší mapě


Webdesign a hosting: Tomáš Dvořák