Veselé Vánoce

Vážení návštěvníci a přátelé webu Hranicko!

Děkuji vám za přízeň, chuť a odhodlání, se kterými jste objevovali nejzápadnější končiny České republiky. Je mi velkým potěšením, že jste v uplynulém roce zavítali právě k nám do Hranic, Trojmezí a okolí. Věřte, že je to velká motivace pro dlouhodobé zlepšování a pravidelnou údržbu těchto míst.

Také v roce 2013 se nám podařilo v místech bývalé osady Kaiserhammer zkulturnit další část území. Díky celoroční pravidelné údržbě poskytuje místo příjemné zázemí a nezapomenutelný zážitek z klidné, čisté, tajuplné a liduprázdné přírody a krajiny.

Zásadní událostí bylo budování Stezky kamenů, která je již plně funkční a popisuje zajímavou historii.

Obnovili jsme také zábradlí. Byla to dřina a všichni zúčastnění si zaslouží velký dík.

Rád bych touto cestou poděkoval všem lidem a firmám, kteří se o místo starají nebo někdy přidali ruku k dílu. Děkuji všem účastníkům pravidelných brigád, děkuji všem sponzorům za poskytnuté dary, děkuji všem přátelům, kteří pomáhají a místo jim není lhostejné. Díky dobrovolné činnosti se nám podařilo dát dohromady partu lidí, kterým není lhostejný osud tohoto historicky a přírodně zajímavého místa. V neposlední řadě musím poděkovat vedení města Hranice a panu starostovi M. Pickovi za materiální pomoc, myšlenkovou podporu a pravidelné konzultace.

Za výše uvedené aktivity jsme na jaře letošního roku obdrželi cenu Křesadlo 2012 za dobrovolnickou činnost. Ještě jednou díky všem za pomoc.

V započatém trendu chceme pokračovat také v roce 2014, ale už toho opravdu moc nezbývá. Pokračovat budeme v rekultivaci místa u bývalé školy v Trojmezí, zrekonstruujeme schody na Trojstátí a zpřístupníme místo handicapovaným a po trase rozmístíme více ptačích budek a budky pro netopýry. Po trase by se měly také objevit postavy skřítka Trojmezníčka.

Každá pomoc z vaší strany bude vítána. Pokud máte tedy chuť podpořit dobrou věc (fyzicky, materiálně, finančně, darem,…), neváhejte se na nás obrátit. Místo začíná nabývat také na mezinárodním významu a dostavá se do hledáčku nejrůznějších výprav, proto musíme být připraveni.

Děkuji i vám návštěvníkům, že se k místní přírodě a krajině chováte ohleduplně a podle pravidel slušného chování. Děkuji také za vaše vzkazy, které zapisujete do „Knihy návštěv“ – jsou pro nás důležitou zpětnou vazbou.

Oblíbeným doplňkem výše uvedených aktivit se staly facebookové stránky Hranicko - malý region pro velký výlet, které mají v současné době 225 fanoušků a přináší čerstvé a aktuální informace.

PŘÍJEMNÉ PROŽITÍ VÁNOČNÍCH SVÁTKŮ A OPTIMISTICKÝ VSTUP DO NOVÉHO ROKU 2014.

  V NOVĚ ZAPOČATÉM ROCE PAK HODNĚ PROCESTOVANÝCH KILOMETRŮ A POZNANÝCH MÍST.

 

„Člověk, který cestuje s touhou dozvědět se, cestuje přes všechny dálky, hlavně k sobě samému...“ Jan Werich

PhDr. Josef LEVÝ

levjos@post.cz

www.regionhranice.cz


Zobrazit místo HRANICKO - TIPY NA VÝLET na větší mapě


Webdesign a hosting: Tomáš Dvořák