Webové narozeniny

PRVNÍ WEBOVÉ NAROZENINY – 1. KVĚTEN

Dnes je tomu právě jeden rok od dobrovolného spuštění turistických webových stránek HRANICKO. První narozeniny webu můžeme oslavit velkolepě, protože celý projekt přinesl velmi pozitivní výsledky. Stránky zaujaly lidi nejen z celého Česka, ale také z celého světa.

Cestu na naše stránky si našlo také několik dalších turistických webů, které už na nás dokonce odkazují. V polovině svého působení se stránky dále propojily se sociální sítí facebook.

V první řadě chci znovu nesmírně poděkovat Bc. T. Dvořákovi, který stránky zdarma pro Hranicko navrhl a nadále je řádně spravuje. Dále děkuji Bc. H. Šmídové, která pro naše stránky překládá texty z angličtiny do češtiny.

Ze statistických údajů vyplývá, že návštěvnost stránek je veliká.

Na stránkách návštěvníky zajímá úplně vše. Nejvíce se lidé dívají na přírodní zajímavosti Ašska. Návštěvníci se také postupně naučili stahovat např. Zprávy z radnice, průměrně se každé číslo stáhne 100 X. Návštěvníky, kteří se na stránky pravidelně vrací, zajímá nejvíce rubrika aktuality.

 

Pro představu uvádím několik statistických údajů:

Státy, odkud lidé na stránky pravidelně chodí (10 prvních států): Německo, Slovensko, Velká Británie, USA, Francie, Španělsko, Rakousko, Polsko, Irsko, Polsko

Kraje ČR (4 kraje, které se nejvíce zajímají): Karlovarský, Ústecký, Plzeňský, Středočeský

Města ČR (10 měst, odkud lidé stránky nejvíce sledují): Karlovy Vary, Praha, Teplice, Plzeň, Aš, Cheb, Brno, Ústí nad Labem, Hranice na Moravě, Kraslice

Návštěvnost za 1 rok: 7100 jedinečných návštěvníků

Počet stránek, které návštěvníci otevřeli: 23800

Opakovaně se vrací: 40,75% návštěvníků

Průměrná doba návštěvy stránek: 3 minuty

Návštěvnost z odkazujících stránek: 50,1%

Návštěvnost přímá: 19,4%

Návštěvnost z vyhledávání: 30,5%

Kromě webových prohlížečů se postupně návštěvníci naučili chodit na webové stránky také z mobilních telefonů nebo tabletů.

Odkud jste k nám zavítali - Česká republika:


Odkud jste k nám zavítali - svět:


Zobrazit místo HRANICKO - TIPY NA VÝLET na větší mapě


Webdesign a hosting: Tomáš Dvořák