Zastávka "Pod Školou"

Tak nevím, jestli jste si všimli, že zase utekli dva roky a zastávka „Pod Školou“změnila svůj kabát. V úterý 19. 6. 2012 s úderem desáté se celá devátá třída převlékla do pracovního a vydržela tak zhruba pět hodin, než byl prostor zastávky opuštěn a ponechán svému osudu.            

Letos jsme výtvarné řešení zastávky poněkud zjednodušili. Vlastní návrhy realizovali dva autoři: Markéta Svobodová se „svými“ Hranicemi, unášenými barevnými balónky do lepší budoucnosti J. Markétě skvěle asistovala Veronika Heišteinová a ruku přiložil i Vašek. Druhý autor, David Ureš, namaloval na boční stěnu zastávky se svým asistentem Starzim graffiti HIP-HOP. Zadní vnější stěna patřila trojici Martin Sidor, Ota Viták a Michael Ševčík, kteří parafrázovali obraz českého současného malíře Milana Kunce – Večerní pohoda. Uvnitř zastávky pak řádila pětice abstraktních geometrů: Klára Amrichová, Nikola Mojcherová, Michaela Schmiedová, Patrik Šášik a Martin Barták. Zde jsme se inspirovali holandským malířem Pietem Mondrianem. Jak to dopadlo, posuďte sami, ale pospěšte…                   

Díky Městu za přípravu a za barvy, díky Vánkovi za pomoc při vybílení a díky počasí jsme to v pohodě zvládli. Doufejme, že alespoň následující dva roky vydrží, než se její proměny zhostí další parta (současní sedmáci).

Václav Kárník


Zobrazit místo HRANICKO - TIPY NA VÝLET na větší mapě


Webdesign a hosting: Tomáš Dvořák