ZŠ Hranice opět zabodovala

ZŠ Hranice opět zabodovala a překvapila úspěšnou žádostí o grant na PARČÍK VE STUDÁNCE.

Základní škola v Hranicích sehnala finance na parčík ve Studánce, teď záleží jen na místních, jak se vše podaří. Naše škola se zapojila do grantového programu One World, Many Voices Americké obchodní komory v ČR. Program je určen na  podporu projektů, které žáci a studenti zrealizují ku prospěchu místní komunity a ve spolupráci s reprezentací obce.

Cílem je, aby se mladí lidé aktivně zapojili do veřejného života a uvědomili si, že nositelem pozitivní změny může být každý a že participace občanů je pro  demokracii klíčová.

Z celkem 38 přihlášených projektů Americká obchodní komora vybrala 11, které podpořila, a celkem tak rozdělí 520.000 Kč. Ráda bych vám oznámila, že náš projekt "Meeting Park" byl vybrán mezi ty vítězné a byl v programu One World, Many Voices podpořen. Získali jsme částku 60.000,- Kč. Chybějící finance a pomocné práce zajistí Město Hranice.

Proč jsme se zapojili do získávání financí? Žáci ze Studánky také chtěli místo setkávání jako se buduje v Hranicích, a proto sestavili plánek parčíku a podíleli se na sepsání žádosti. V hodinách angličtiny překládali texty se slečnou Sucháčkovou. Projekt musel být podán i v anglickém jazyce. Poté se sešli přímo na místě se starostou a se členy osadního výboru. Připravil se postup prací, seznam materiálu a stromů. Teď bude záležet na aktivitách dětí, mladých lidí a občanů ze Studánky, protože realizace je závislá na zapojení komunity lidí, které se to týká. Garantem projektu je základní škola, která sestavila žádost, finanční rozvahu, cíle. Zapojeny v něm jsou paní učitelka Benešová (hlavní aktér žádosti) a paní ředitelka, partnery projektu jsou Město Hranice, Osadní výbor Studánka a komunita občanů ve Studánce.

Na jaře se začne s vyklízením místa, odstraněním náletů, úpravou terénu a navezením zeminy. Činnost se bude monitorovat, organizaci úspěšnosti akce si vzal na starost Osadní výbor ve Studánce. Doufáme, že se vše podaří a zapojí se široká skupina studáneckých, protože parčík bude sloužit hlavně jim.

PhDr. Hana Levá

Více o aktivitách Ekoškoly na: http://www.regionhranice.cz/ekoskola-hranice-a-jeji-aktivity

 


Zobrazit místo HRANICKO - TIPY NA VÝLET na větší mapě


Webdesign a hosting: Tomáš Dvořák